• sobota 2. září 2017

  • Geisslers Malé Příběhy Velkého Hraběte


   Divadlo | Geisslers Hofcomoedianten: Malé příběhy velkého hraběte III. / Hrabě Špork a černí sousedé

   Geisslers Malé Příběhy Velkého Hraběte Geisslers Malé Příběhy Velkého Hraběte 1

   Divadlo pod sukní a na vysoké noze

   Ctnosti i malichernosti hraběte Šporka v pouličním představení s chůdami a živými loutkami.Závěrečný díl trilogie z fiktivních deníků sekretáře hraběte Šporka podle knihy Berty Laufrové Život na Kuksu očima hofmistra Seemana.

   Režie: Petr Hašek
   Dramaturgie: Helena Kebrtová
   Scénografie: Jitka Nejedlá
   Kostýmy: Jitka Nejedlá a Kristýna Šrolová
   Hrají: Martin Bohadlo, Claudia Eftimiadisová, Petr Šmíd, Bartoloměj Veselý

   Geisslers Hofcomoedianten

   Všechno to začalo již před 300 lety z iniciativy velkého českého barokního mecenáše a milovníka umění hraběte F. A. Šporka (1662–1738). Jeho pražský palác v Hybernské byl obohacen v roce 1701 o dřevěný Comoedien-Haus. Byla to první samostatná divadelní budova v Praze pro veřejná představení profesionálních kočujících německých, italských a francouzských (nikoli česky hrajících!) divadelních společností (i loutkářských) až do roku 1725, kdy byl nahrazen novou modernější budovou se zděným průčelím. Anton Joseph Geissler (2. polovina 17. století – 1723) byl jedním z prvních samostatných principálů (Prinzipal HofComoediant) ve Šporkově divadle v Praze i v Kuksu (do 16. 9. 1708). Po 300 letech znovu ožívá jméno slavného herce a principála prostřednictvím divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten, který vznikl v roce 2002 s cílem navázat na významnou barokní divadelní tradici v Kuksu. Tato divadelní společnost plná mladých umělců chce i nadále zůstat věrna baroknímu (nejen) divadelnímu odkazu a stále se snažit dokázat, že baroko v současné době rozhodně není mrtvým a neinspirativním „obdobím temna“. A že jejich úsilí není zcela marným, dokazuje celá řada úspěchů a ocenění na tuzemských i zahraničních festivalech.

  • P5301917 1 50


   Zažijte baroko | Biskupští manové z Kroměříže: Ohněm i mečem – Kterak se stát biskupským gardistou

   P5301917 1 50

   Historická inscenace nejen pro rodiny s dětmi

  • Img 5816


   Zažijte baroko | Cruentus: Šimona Lomnického z Budče traktát o tanci

   Img 5816

   Inscenace vzácného spisu o tanci

  • Anna Alezáková2


   Hudba | Anna Slezáková: Temps de Rêves

   Anna Alezáková2 Anna Alezáková

   Komorní kytarový koncert

   Spánek, povětšinou zklidňující stav s blahodárnými účinky, bývá mnohdy brán za blízkého příbuzého smrti. Snění, jindy doprovodný projev spánku, může za stavu bdělosti naopak poukazovat na bohatý duševní život, velkou představivost, touhu či útěk od reality.

   Hudební program vycházející z nového CD Temps de Rêves (Čas snů) je pocta snílkům všech dob a oslava noci jakožto bezedné studny inspirace a fantazie.

   Anna Slezáková

   Na kytaru začala Anna hrát v deseti letech pod vedením Ludmily a Aloise Menšíkových na ZUŠ v Uherském Hradišti. Poté pokračovala na Konzervatoři v Brně v kytarové třídě prof. Vladislava Bláhy. V roce 2007 ukončila studia na Filosofické fakultě Masarykovy university v Brně, obor hudební věda. V roce 2011 vyhrála stipendium švýcarské Stiftung Dr. Robert und Lina Thyll-Dürr. V roce 2012 získala magisterský koncertní diplom pod vedením renomovaného kytaristy a profesora Alvara Pierriho na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni a druhý magisterský diplom pak v roce 2015 u vyhledávaného pedagoga Anderse Miolina na Zürcher Hochschule der Künste ve Švýcarsku.

   Ve spolupráci s činoherci připravuje i hudebně dramatické pořady a představení, jako solistka i členka souborů vystupuje na mezinárodních koncertních podiích ve Francii, Itálii, Japonsku, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku nebo Švýcarsku. Aktuálně se též věnuje pedagogické činnosti na hudební škole Konservatorium Bern ve Švýcarsku, kde také pořádá koncertní sezonu Rencontres Guitares de Bulle.

  • Vrtekvojta 1


   Divadlo | Kejklířské divadlo z Doudleb: Velká cirkusová pohádka

   Vrtekvojta 1 Vrtekvojta 3

   Pohádková komedie

   Velká cirkusová pohádka je klasický pohádkový příběh vyprávěný nejen za pomoci netradičních loutek ale i různých žonglérských, artistických a kouzelnických technik a dovedností.

   Kejklíř a divadelník Vojta Vrtek se rozhodl spojit svoji lásku k loutkovému divadlu s dlouholetým vztahem k romantice starých dobových cirkusů.

   Scénář a režie: Vojta Vrtek a Stáňa Kočvarová
   Hraje: Vojta Vrtek
   Scéna: Vojta Vrtek, Stáňa Kočvarová
   Loutky: Mirela Tůmová
   Odborná spolupráce: Petr Kasnar

   Kejklířské divadlo z Doudleb

   Kejklířské divadlo z Doudleb spojuje kejklíře Vojtu Vrtka a komedianta Jana Brůčka. Ve svých představeních využívají kejklířské a žonglérské techniky a přitom si zachovávají dramatickou stavbu. Vojta Vrtek je jedním z nejlepších českých kejklířů a komediantů. Nejčastěji vystupuje sám s originálně vystavěnými žonglérskými vystoupeními, ve kterých spojuje artistický um s milým humorem, komunikací s divákem a improvizací. V minulých letech účinkoval např. v Národním divadle v představení Braniboři v Čechách, vystupoval pro prince Charlese při jeho návštěvě České republiky. Spolu s loutkohercem a hudebníkem Janem Brůčkem, který se nesmazatelně vepsal do fungování divadla Continuo, vytvořili řadu představení, která pobaví děti i dospělé.

  • Jahodový Kopec


   Storytelling | Příběhy z Jahodového kopce

   Jahodový Kopec

   Vyprávění příběhů

   Vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo, takže dokonce starší než baroko! Ale nejen na královském dvoře byli oblíbení kejklíři, šašci nebo potulní vypravěči. Ztratit se v osudu někoho jiného, prožít jej a hlavně se z něj poučit a zmoudřet – to všechno vám nabídnou Příběhy z Jahodového kopce, dokonce jen během několika minut a nemusíte ani vstát ze židle! Tohle je příběhová magie a ta funguje už tisíce let.

   Proměny římského básníka Ovidia byly vděčným námětem pro barokní umělce a nejinak tomu bylo i při vzniku a utváření kroměřížského libosadu. Vítejte ve světě živého vyprávění, vítejte ve světě kouzelných proměn!

   Účinkují vypravěči ze Storytelling CZ.

  • Kejklířskýworkshop2 1


   Žonglérská dílna | Kabinet létajících úžasností

   Kejklířskýworkshop2 1 Kejklířský Workshop

   Workshop kejklířské akrobacie

   Neváhejte a staňte se kejklířem a žonglérem v dílně Vojty Vrtka! A jestli se najde ještě někdo, kdo ho nezná, tak si představte, že spojíte žonglérské a artistické umění s malým kouskem muzikanta a velkým kusem člověka, měl by vám z toho spojení vyrůst zajímavý umělec. V tomto případě se na svět vyklubal komediant, klaun a kejklíř, který se o své umění rád podělí s dětmi i dospělými. Dílny Vojty Vrtka jsou vhodné jak pro začátečníky tak pro už pokročilé artisty.

   Vojta Vrtek při svých představeních i dílnách používá v prvé řadě bohatý kontakt s publikem, ale také jednokolky, chůdy, kuželky, diabola, balóny, devilsticky, nože, hořící louče, srpy, pánvičky, vajíčka, loutky na chůdách, košťata, slepice, ohnivé tyče, trumpetu, buben, lano, koně nebo nočník… Co z toho přiveze letos na Hortus Magicus? Přijďte se podívat!

   Vojta Vrtek

   Tento žonglér, artista, muzikant a klaun má v repertoáru spoustu krásných představení pro děti i dospělé. Jeho cílem je především pobavit diváka, hned potom pobavit sebe a zároveň při tom předvést kus kejklířského kumštu.

  • P8141327 1


   Zažijte baroko | Biskupští manové z Kroměříže: Proměny odívání nejen barokního

   P8141327 1

   Přehlídka historických kostýmů

  • Cruentus


   Zažijte baroko | Cruentus: Poučení o prospěšnosti ctnostného umění šermířského

   Cruentus

   Historická inscenace nejen pro rodiny s dětmi

  • Vrtek Don Quijote


   Divadlo | Kejklířské divadlo z Doudleb: Don Quiote z Doudleb

   Vrtek Don Quijote Vrtek Quijote4

   Komedie o hrdinném umírání slovutného Dona Quijota... s laskavým přispěním řezníka Sancho Panzy

   Touto inscenací chce Kejklířské divadlo z Doudleb příjemnou, přijatelnou formou přiblížit postavy, které velmi výrazně ovlivnily světovou literaturu. Zároveň si uvědomuje, že málokdo celý román četl a pochopil...

   Scénář a režie: Vítězslav Marčík
   Scéna: Helena Šťouračová, Vojta Vrtek, Jan Brůček
   Hraje: Vojta Vrtek a Jan Brůček

   Kejklířské divadlo z Doudleb

   Kejklířské divadlo z Doudleb spojuje kejklíře Vojtu Vrtka a komedianta Jana Brůčka. Ve svých představeních využívají kejklířské a žonglérské techniky a přitom si zachovávají dramatickou stavbu. Vojta Vrtek je jedním z nejlepších českých kejklířů a komediantů. Nejčastěji vystupuje sám s originálně vystavěnými žonglérskými vystoupeními, ve kterých spojuje artistický um s milým humorem, komunikací s divákem a improvizací. V minulých letech účinkoval např. v Národním divadle v představení Braniboři v Čechách, vystupoval pro prince Charlese při jeho návštěvě České republiky. Spolu s loutkohercem a hudebníkem Janem Brůčkem, který se nesmazatelně vepsal do fungování divadla Continuo, vytvořili řadu představení, která pobaví děti i dospělé.

  • 2015 07 31 Brno Francouzske Hudebni Lahudky 13


   Hudba a balet | Plaisirs de Musique: Festa di Sua Maesta Caesarea Leopoldo / Slavnost jeho císařské výsosti Leopolda I.

   2015 07 31 Brno Francouzske Hudebni Lahudky 13

   Hudebně-dramatické představení

   Ve třech aktech zažijí diváci slavnostní večer jako na dvoře Leopolda I. Barokní tanec, vstupy commedie del’arte a hudba interpretovaná renomovaným souborem staré hudby Plaisirs de Musique – to vše tvoří unikátní představení, které dovolí nahlédnout do několika zásadních okamžiků Leopoldova života. V jednom večeru propuknou velkolepé svatební oslavy Leopolda I. se španělskou infantkou Markétou Terezou, vystřídané obdobím pokojné vlády, která však nebyla prosta rozmarů i dramatické obléhání Vídně osmanskými vojsky roku 1683. Jako každá významná barokní slavnost se i tato neobejde bez okázalého barokní ohňostroje, který udělá závěrečnou tečku za sobotním večerem.

   Jedinečným zážitkem bude premiérové provedení několika skladeb Leopolda I. a Johanna Heinricha Schmelzera dochovaným v kroměřížském hudebním archivu.

   Přijďte a prožijte večer jako na vídeňském císařském dvoře.

   Plaisirs de Musique

   Tento soubor se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období. Členy jsou přední evropští profesionální hudebníci hrající na dobové nástroje, ale i zpěváci, herci a tanečníci. Projekty souboru Plaisirs de Musique jsou realizovány pod uměleckým vedením Jana Čižmáře ve spolupráci s odborníky z oblasti historického tance a divadla.

   Programová nabídka zahrnuje široké spektrum sahající od komorních projektů až po orchestrální obsazení. Inspiraci soubor nachází především v nových objevech z hudebních archivů a usiluje o atraktivní spojení staré hudby s jinými druhy umění.

  • Web 2013 05 20 3104


   Barokní ohňostroj | Theatrum Pyrotechnicum

   Web 2013 05 20 3104 2015 09 19 8371 5 Ds R

   Barokní ohňostroj

   Při slavnosti Hortus Magicus nesmí chybět ani oblíbený barokní ohňostroj a iluminace!

   Představení Festa di Sua Maesta Caesarea Leopoldo / Slavnost jeho císařské výsosti Leopolda I. zakončí monumentální barokní ohňostroj Theatrum Pyrotechnicum vycházející z podoby ohňostrojů při slavnostech na dvoře Leopolda I.

   Theatrum Pyrotechnicum

   Soudobý projekt vycházející z dochovaných historických pramenů o barokních ohňostrojích čerpá ze spisu „Halonitro-pyroboliae“ od puškaře Josefa Furtenbacha z roku 1627.

   Českokrumlovští ohňostrůjci představí plody svého několikaletého bádání, průkopnické práce a vývoje vlastních konstrukčních řešení, které současnému divákovi přináší autentický zážitek s kouzlem návratu do časů dávno minulých.

 • neděle 3. září 2017

  • Baroknísníd 50


   Zažijte baroko | Barokní snídaně

   Baroknísníd 50 Baroknísnídaně2

   Přijďte s námi posnídat a začněte druhý festivalový den stylově...

  • Geisslers Dvě Komedie V Komedie 2 50


   Divadlo | Geisslers Hofcomoedianten: Dvě komedie v komedii

   Geisslers Dvě Komedie V Komedie 2 50 Geisslers Dvě Komedie V Komedii 50

   Nevážné divadlo na divadle o závažných věcech

   Mecenáš Rovenio nechal pro svou dceru Lidii postavit divadlo. Do konkurzu o prostor se přihlásily dvě herecké trupy - LelioComici a Arminia Teatrale, které spolu mají soupeřit v hraní komedií. Soutěž dvou společností je ale zároveň záminkou pro to, aby se začaly rozmotávat nitky propletených osudů.

   Volná adaptace stejnojmenné hry G. B. Andreiniho z roku 1623 a první část cyklu Opus Andreini v podání souboru Geisslers Hofcomoedianten.

   Hrají:
   Rovenio Rozpálený: Jacob Erftemeijer / Petr Šmíd
   Lidia Zářivá: Kristýna Matěj Dámová / Michaela Váňová
   Lelio Hledáček: Martin Bohadlo
   Arminia Odkvetlá: Alena Bazalová
   Fabio Samotinka: Claudia Eftimiadisová Solinga
   Odchodník: Bartoloměj Veselý

   Délka představení: 70 minut
   1. premiéra: 1. 8. 2014 v Mikulově před Dietrichsteinskou hrobkou
   2. premiéra: 22. 8. 2014 Comoedien Haus Kuks
   Cena Klubu mladých diváků za nejlepší představení sezóny 2015 / 2016 .

   Geisslers Hofcomoedianten

   Všechno to začalo již před 300 lety z iniciativy velkého českého barokního mecenáše a milovníka umění hraběte F. A. Šporka (1662–1738). Jeho pražský palác v Hybernské byl obohacen v roce 1701 o dřevěný Comoedien-Haus. Byla to první samostatná divadelní budova v Praze pro veřejná představení profesionálních kočujících německých, italských a francouzských (nikoli česky hrajících!) divadelních společností (i loutkářských) až do roku 1725, kdy byl nahrazen novou modernější budovou se zděným průčelím. Anton Joseph Geissler (2. polovina 17. století – 1723) byl jedním z prvních samostatných principálů (Prinzipal HofComoediant) ve Šporkově divadle v Praze i v Kuksu (do 16. 9. 1708). Po 300 letech znovu ožívá jméno slavného herce a principála prostřednictvím divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten, který vznikl v roce 2002 s cílem navázat na významnou barokní divadelní tradici v Kuksu. Tato divadelní společnost plná mladých umělců chce i nadále zůstat věrna baroknímu (nejen) divadelnímu odkazu a stále se snažit dokázat, že baroko v současné době rozhodně není mrtvým a neinspirativním „obdobím temna“. A že jejich úsilí není zcela marným, dokazuje celá řada úspěchů a ocenění na tuzemských i zahraničních festivalech.

  • P5301917 1 50


   Zažijte baroko | Biskupští manové z Kroměříže: Ohněm i mečem – Kterak se stát biskupským gardistou

   P5301917 1 50

   Historická inscenace nejen pro rodiny s dětmi

  • Img 5816


   Zažijte baroko | Cruentus: Šimona Lomnického z Budče traktát o tanci

   Img 5816

   Inscenace vzácného spisu o tanci

  • Vrtekvojta 1


   Divadlo | Kejklířské divadlo z Doudleb: Velká cirkusová pohádka

   Vrtekvojta 1 Vrtekvojta 3

   Pohádková komedie

   Velká cirkusová pohádka je klasický pohádkový příběh vyprávěný nejen za pomoci netradičních loutek ale i různých žonglérských, artistických a kouzelnických technik a dovedností.

   Kejklíř a divadelník Vojta Vrtek se rozhodl spojit svoji lásku k loutkovému divadlu s dlouholetým vztahem k romantice starých dobových cirkusů.

   Scénář a režie: Vojta Vrtek a Stáňa Kočvarová
   Hraje: Vojta Vrtek
   Scéna: Vojta Vrtek, Stáňa Kočvarová
   Loutky: Mirela Tůmová
   Odborná spolupráce: Petr Kasnar

   Kejklířské divadlo z Doudleb

   Kejklířské divadlo z Doudleb spojuje kejklíře Vojtu Vrtka a komedianta Jana Brůčka. Ve svých představeních využívají kejklířské a žonglérské techniky a přitom si zachovávají dramatickou stavbu. Vojta Vrtek je jedním z nejlepších českých kejklířů a komediantů. Nejčastěji vystupuje sám s originálně vystavěnými žonglérskými vystoupeními, ve kterých spojuje artistický um s milým humorem, komunikací s divákem a improvizací. V minulých letech účinkoval např. v Národním divadle v představení Braniboři v Čechách, vystupoval pro prince Charlese při jeho návštěvě České republiky. Spolu s loutkohercem a hudebníkem Janem Brůčkem, který se nesmazatelně vepsal do fungování divadla Continuo, vytvořili řadu představení, která pobaví děti i dospělé.

  • Jahodový Kopec


   Storytelling | Příběhy z Jahodového kopce

   Jahodový Kopec

   Vyprávění příběhů

   Vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo, takže dokonce starší než baroko! Ale nejen na královském dvoře byli oblíbení kejklíři, šašci nebo potulní vypravěči. Ztratit se v osudu někoho jiného, prožít jej a hlavně se z něj poučit a zmoudřet – to všechno vám nabídnou Příběhy z Jahodového kopce, dokonce jen během několika minut a nemusíte ani vstát ze židle! Tohle je příběhová magie a ta funguje už tisíce let.

   Proměny římského básníka Ovidia byly vděčným námětem pro barokní umělce a nejinak tomu bylo i při vzniku a utváření kroměřížského libosadu. Vítejte ve světě živého vyprávění, vítejte ve světě kouzelných proměn!

   Účinkují vypravěči ze Storytelling CZ.

  • Geissslers


   Divadlo | Geisslers Hofcomoedianten: Opus Andreini III / V borůvčí

   Geissslers

   Lechtivá komedie o milostném bláznění v hájích a na pastvinách s vůní a zvuky lesa

   Láska hory přenáší, ale vášeň dělá z lidí... co? Kdo nechce vzplanout, nesmí do lesa! Lechtivá komedie plná lesních plodů a roztoužených zvířátek. Podle hry slavné herečky a spisovatelky Isabelly Andreini La Mirtilla (1588), první dochované pastorály z pera ženské autorky. Třetí část dramaturgického cyklu Opus Andreini.

   Režie: Petr Hašek
   Dramaturgie: Helena Kebrtová
   Rešerše a dramaturgická spolupráce: Kateřina Bohadlová
   Scénografie: Jitka Nejedlá
   Hudba: David Hlaváč
   Pohybová spolupráce a choreografie: Martin Talaga
   Hrají: Eva Burešová, Claudia Eftimiadisová, Aleš Pospíšil, Bartoloměj Veselý, Petr Šmíd

   předpremiéra: 13. srpna 2017, Zámecké divadlo Valtice
   premiéra: 25. srpna 2017, festival THEATRUM KUKS
   premiéra: 30. září 2017, VILA Štvanice – Praha

   Geisslers Hofcomoedianten

   Všechno to začalo již před 300 lety z iniciativy velkého českého barokního mecenáše a milovníka umění hraběte F. A. Šporka (1662–1738). Jeho pražský palác v Hybernské byl obohacen v roce 1701 o dřevěný Comoedien-Haus. Byla to první samostatná divadelní budova v Praze pro veřejná představení profesionálních kočujících německých, italských a francouzských (nikoli česky hrajících!) divadelních společností (i loutkářských) až do roku 1725, kdy byl nahrazen novou modernější budovou se zděným průčelím. Anton Joseph Geissler (2. polovina 17. století – 1723) byl jedním z prvních samostatných principálů (Prinzipal HofComoediant) ve Šporkově divadle v Praze i v Kuksu (do 16. 9. 1708). Po 300 letech znovu ožívá jméno slavného herce a principála prostřednictvím divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten, který vznikl v roce 2002 s cílem navázat na významnou barokní divadelní tradici v Kuksu. Tato divadelní společnost plná mladých umělců chce i nadále zůstat věrna baroknímu (nejen) divadelnímu odkazu a stále se snažit dokázat, že baroko v současné době rozhodně není mrtvým a neinspirativním „obdobím temna“. A že jejich úsilí není zcela marným, dokazuje celá řada úspěchů a ocenění na tuzemských i zahraničních festivalech.

  • Andr9349 50


   Opera | Ensemble Damian: Lacrimae Alexandri Magni / Slzy Alexandra Velikého

   Andr9349 50 Andr9456 50

   Opera

   Druhým vrcholem čtvrtého ročníku festivalu je nepochybně uvedení opery současného olomouckého skladatele Tomáše Hanzlíka (* 1972) Slzy Alexandra Velikého, komponované na text stejnojmenného anonymního latinského libreta z roku 1764. Děj vychází z krátké epizody z Plútarchova životopisu Alexandra Makedonského. Vytvoření současného hudebního kusu na barokní námět si u autora objednalo Národní divadlo v Praze, v němž měla opera v roce 2007 premiéru. Pro Květnou zahradu dílo nastudoval sám autor se souborem Ensemble Damian.

   Ensemble Damian

   Soubor Ensemble Damian se zaměřuje téměř výhradně na autentickou interpretaci barokní a soudobé hudby. V první oblasti čerpá především z bohatého fondu českých a moravských archivů, ve druhé spolupracuje převážně se skladateli Víten Zouharem a Tomášem Hanzlíkem, který je zároveň uměleckým vedoucím souboru. Jejich cílem není historická rekonstrukce, ale živý a současný tvar, který je dobře srozumitelný širokému spektru diváků. V řadě projektů soubor kombinuje historické, moderní a netradiční nástroje. Od roku 2013 pořádá soubor Olomoucké barokní slavnosti a festival Opera Schrattenbach.

  • Kejklířskýworkshop2 1


   Žonglérská dílna | Kabinet létajících úžasností

   Kejklířskýworkshop2 1 Kejklířský Workshop

   Workshop kejklířské akrobacie

   Neváhejte a staňte se kejklířem a žonglérem v dílně Vojty Vrtka! A jestli se najde ještě někdo, kdo ho nezná, tak si představte, že spojíte žonglérské a artistické umění s malým kouskem muzikanta a velkým kusem člověka, měl by vám z toho spojení vyrůst zajímavý umělec. V tomto případě se na svět vyklubal komediant, klaun a kejklíř, který se o své umění rád podělí s dětmi i dospělými. Dílny Vojty Vrtka jsou vhodné jak pro začátečníky tak pro už pokročilé artisty.

   Vojta Vrtek při svých představeních i dílnách používá v prvé řadě bohatý kontakt s publikem, ale také jednokolky, chůdy, kuželky, diabola, balóny, devilsticky, nože, hořící louče, srpy, pánvičky, vajíčka, loutky na chůdách, košťata, slepice, ohnivé tyče, trumpetu, buben, lano, koně nebo nočník… Co z toho přiveze letos na Hortus Magicus? Přijďte se podívat!

   Vojta Vrtek

   Tento žonglér, artista, muzikant a klaun má v repertoáru spoustu krásných představení pro děti i dospělé. Jeho cílem je především pobavit diváka, hned potom pobavit sebe a zároveň při tom předvést kus kejklířského kumštu.

  • P8141327 1


   Zažijte baroko | Biskupští manové z Kroměříže: Proměny odívání nejen barokního

   P8141327 1

   Přehlídka historických kostýmů

  • Cruentus


   Zažijte baroko | Cruentus: Poučení o prospěšnosti ctnostného umění šermířského

   Cruentus

   Historická inscenace nejen pro rodiny s dětmi

  • Jazdecka Skola3


   Koňský balet | Koně v piškotech

   Jazdecka Skola3

   Koňský balet

 • V průběhu celého festivalu

  • Img 5529

   sobota i neděle 10.00–17.00
   Hry pro celou rodinu | Harlekýnova cesta za štěstím

   Img 5529 Img 5537

   Harlekýn je sluhou u přísného, ale hloupého na, který jej často trestá. Věčně má hlad. Je dobrý akrobat i tanečník a hlavně velký šprýmař. Je zamilovaný do služky Kolombíny. Pomůžete mu ke štěstí?

   Vydejte se s harlekýnem do Libosadu na připravená stanoviště, kde vás čekají zábavné i poučné úkoly. Bude tam... anebo... a taky... Nechte se překvapit!

   Užijte si hry pro rodiny na motivy Commedie dell´arte. Za splnění všech úkolů budete odměněni.

   Metodické centrum zahradní kultury

   Metodické centrum zahradní kultury vzniklo při územním odborném pracovišti v Kroměříži a představuje multioborové centrum pro oblast péče o historické zahrady a parky v České republice. Jeho aktivity se zaměřují jak na laickou, tak na odbornou veřejnost.

   Lektoři Metodického centra zahradní kultury pro letošní ročník festivalu připravili speciální temazický zábavný edukační program nejen pro rodiny s dětmi.

  • Hudebník 50

   sobota i neděle 10.00–17.00
   Hudba | Libozvučení v Libosadu

   Hudebník 50 Rp P Ob 15 098 50

   Hudební zastavení v kterémkoli koutu Květé zahrady si pro vás připravila Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž a Konzervatoř Evangelické akademie Olomouc

  • Img 5222 50

   sobota i neděle 10.00–17.00
   Zažijte baroko | Komentované prohlídky Květné zahrady

   Img 5222 50 Img 5716 50

   Po oba dny konání festivalu se můžete v rozmezí od 10.00 do 17.00 v každou celou hodinu zúčastnit komentovaných prohlídek, které pro vás připravili průvodci a odborníci Národního centra zahradní kultury v Kroměříži. Nechejte si představit Květnou zahradu jako celek a poznejte její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené funkce. V průběhu prohlídky vámbudou představeny známé i méně známé skutečnosti o zahradě či výsledky badatelských výzkumů, které se týkají zahradního umění, archeologie, stavebně-historických průzkumů, dendrologie apod.

   Setkání zájemců o prohlídku se uskuteční vždy v Čestném dvoře Květné zahrady.

  • Půjčovnakostýmů5 50

   sobota i neděle 10.00–17.00
   Zažijte baroko | Půjčovna historických kostýmů

   Půjčovnakostýmů5 50 Půjčovnakostýmů9 50

   Díky půjčovně kostýmů můžete mít zážitek z festivalu barokní kultury ještě intenzivnější! Pomocí nádherných autentických historizujících módních oděvů se můžete při procházce Květnou zahradou cítit jako šlechtic nebo jako filmová hvězda!

   Nabídneme Vám unikátní kolekci desítek kostýmů a doplňků nejen dámských a pánských, ale také dětských, které zpříjemní víkendový program nejedné princezně. Vše bude přehledně uspořádáno a připraveno u Ptáčnice po oba dny konání festivalu.

   Když se v barokních či rokokových šatech při procházce Libosadem vyfotíte, budete mít kromě jedinečného zážitku také krásnou památku na konec léta v Kroměříži.

  • Floristickéexhibice 3

   sobota i neděle 10.00–17.00
   Floristické exhibice | Ukázky aranžování květin

   Floristickéexhibice 3 Floristickéexhibice 2

   Během návštěvy festivalu Hortus Magicus v Květné zahradě si nenechejte ujít floristické exhibice aktuálních trendů v tomto oboru. Načerpat můžete nejen inspiraci pro výzdobu vašich domovů, ale dozvíte se také něco základech o aranžování a budete mít možnost si popovídat se zkušenými floristy, díky kterým třeba zjistíte, jak správně pečovat o řezané květiny, aby vám vydržely doma krásné co možná nejdéle.

  • Img 5369

   sobota 11.00–16.00 a neděle 12.00–16.00
   Služby | Hlídání dětí během představení

   Img 5369 Img 5997

   Rádi byste si vychutnali umělecký zážitek z připravovaných představení naplno? Dopřejte svým dětem zábavu v dětském herním koutku, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s Mateřským centrem Klubíčko v Kroměříži. Dvě hlídací tety vaše děti dokonale zabaví a vy si je po skončení vystoupení na stejném místě opět vyzvednete...

   Tato služba je vhodná pro děti od 3 let.

   Maximální kapacita je 12 dětí, doporučujeme proto rezervaci telefonicky:

  • Kafe

   sobota 10.00–21.00 a neděle 10.00–17.00
   Služby | Stylové občerstvení

   Kafe

   Těšit se můžete nejen na lahodnou kávu, čokoládu a další sladké dobroty, ale i na výtečnou teplou kuchyni...