Program

Duo Knoblochová, Koudelková

15:00  

Duo Knoblochová, Koudelková

Michaela Koudelková - zobcová flétna

Michaela Koudelková vystudovala hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga a Erika Bosgraafa. Věnuje se především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Od roku 2016 se aktivně věnuje také pedagogické činnosti, vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a v rámci doktorandského studia vyučuje barokní a klasicistní komorní hru na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Spolupracovala se soubory z České republiky i ze zahraničí (např. Musica Aeterna, Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, Cornu Copiae, Quartetto Nero, Ensemble Hand-Made, Janáčkova filharmonie Ostrava, apod.). Je spoluzakladatelkou souboru Ensemble Musica Armonia a česko-polského barokního uskupení Il Giorno Felice, se kterým se představila ve finále York Early Music International Young Artists Competition 2015 ve Velké Británii.

www.michaelakoudelkova.com

Monika Knoblochová - cembalo

Po absolvování Konzervatoře v Praze, studovala cembalo na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Giedré Lukšaité-Mrázkové a formou konzultací u Zuzany Růžičkové a zároveň muzikologii na Karlově Univerzitě v Praze. V letech 1996–98 studovala na Dresdner Akademie für alte Musik u Johna Tolla a od roku 2000 na Hochschule für Musik v Kolíně nad Rýnem ve třídě Ketila Haugsanda, kde v roce 2002 obdržela závěrečný diplom. Tato studia si v tomtéž roce obohatila tříměsíčním pobytem na Královské konzervatoři v Den Haagu ve třídě Jacquesa Ogga. V roce 2005 završila svá studia absolutoriem Mistrovské třídy pod vedením Christine Schornsheim na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově. V roce 2011 obhájila doktorát na Akademii múzických umění v Praze.

Od roku 2008 pořádá vlastní koncertní řadu Hudební salón Café crème, spočívající v nových, vynalézavých dramaturgiích propojujících hudbu starou i moderní, mluvené slovo, tanec a divadlo.

Od roku 2006 vede cembalovou třídu na Letní škole staré hudby v Holešově, od roku 2007 je vyučujícím cembala na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně a v letech 2011-2013 působila jako vyučující cembala také na Fakultě umění Ostravské univerzity. Od podzimu 2015 je vyučující cembala na HAMU v Praze.

Monika Knoblochová pravidelně vystupuje jako sólistka i komorní hráčka doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Belgie, Francie, Polsko, Španělsko). Spolupracuje s celou řadou sólistů – Clara Nováková, Petr Nouzovský, Kamila Mazalová, Jana Semerádová (duo seraphim) ad., i souborů – Czech Ensemble Baroque, Musica Aeterna, Collegium 1704, Orchestr Berg, ad. Její rozmanitý repertoár sahá od autentické interpretace staré hudby přes klasiku až k soudobé hudbě.

program:

 

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)

Sonata C dur TWV 41:C5

Adagio. Allegro. Adagio. Allegro – Larghetto – Vivace

 

Nicola Matteis (ca. 1650 – po 1714)

Diverse Bizzarie sopra la Vecchia Sarabanda ò pur Ciaccona

 

Johann Sebastian Johann Joachim Quantz (1697 – 1773)

Sonata d moll QV 1:168

Larghetto – Allegretto – Presto

 

Bach (1685 – 1750)

Sonata E dur BWV 1035

Adagio ma non tanto – Allegro 

 

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)

Sonata h moll RV 36

Preludio. Andante – Corrente. Allegro – Giga. Presto

 

Giuseppe Sammartini (1695 – 1750) 

Sonata G dur no. IV

Andante. Adagio – Allegro – Affettuoso – Allegro assai

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Již nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Více informací o vstupném Zakoupit vstupenky online
Partneři festivalu Hortus Magicus