Program

Květinová Kallistó

11:30   Rotunda

Květinová Kallistó

Letos představujeme báji o Kallistó

Každým rokem v rámci barokní slavnosti naši floristé ztvárňují příběhy z antických bájí, které jsou pro Květnou zahradu, ranně barokní Libosad nekonečným zdrojem inspirací již od jejího založení. Příběh proměny Kallistó a Arkas rezonuje letošním ročníkem barokního festivalu a stal ústředním tématem barokní opery A. Zianiho. Že vám ta jména nic neříkají?

Tým floristů Václava Trojanová-Jan Sulzer budou svým dílem vyprávět příběh dle slavných Ovidiových Proměn, příběh o krásné a nevinné arkadské dívce Kallistó, ke které vzplane nezkrotnou vášní samotný Zeus. A jak bývá u některých bohů zvykem, lásku a vášeň doprovází i pýcha, násilí a nevěra. Nejvíce potrestaná je však Kallistó, nevyhne se jí pomsta Diovy ženy, je proměněna v medvědici a posléze stojí tváří v tvář svému synu Arkadovi, lovci, který v ní nevidí matku, jen zvíře, jež ho ohrožuje. A nyní přichází na scénu opět Zeus a zabraňuje hříchu, dá Kallistó i Arkada odnést povětřím do vzduchu a na nebi učiní z obou dvě sousední souhvězdí. Tušíte správně! Těmi souhvězdími jsou samozřejmě Velká medvědice a Malý medvěd, chcete-li Velký vůz a Malý vůz.

Příběh je to spletitý, smutný a krutý. Jak se s ním „poprali“ naši floristé? Přijďte sami posoudit!

Prohlídka tematického floristického díla s autory a seznámení s ideami tvorby jednotlivých dekorací.

Autoři: Ing. Václava Trojanová, Ing. Jan Sulzer

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Již nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Více informací o vstupném Zakoupit vstupenky online