Program

SOLA MUSICA - zobcové flétny v hudbě 1300 - 2020 - Jakub Kydlíček

15:00  

SOLA MUSICA - zobcové flétny v hudbě 1300 - 2020 - Jakub Kydlíček

Program SOLA MUSICA - Antologia nese podtitul "zobcové flétny v hudbě 1300 - 2020". Časový rozptyl uváděného repertoáru symbolicky reflektuje historické kontexty památek, ve kterých se koncerty uskutečňují. Osa od středověku až po současnost poukazuje jednak na historicitu památek a druhak současné publikum.

V programu jsou tak chronologicky představeny skladby pozdního středověku, renesanční sólové virtuózní skladby, barokní fantasie a současné avantgardní kompozice, které vychází z předklasického repertoáru.

Přestože účinkujícím je jen jeden interpret, zazní během koncertu 2 různých zobcových fléten, gong a live electronics.

Didaktickým aspektem programu je pak představit rozmanité nástroje z rodiny zobcových fléten - užity jsou kopie fléten středověkých, renesančních, barokních i moderních, a to v rozličných velikostech (od diskantu po dvoumetrový sub-bas).

 

Jakub Kydlíček

dirigent
zobcová flétna

Jakub Kydlíček je hráčem na zobcové flétny a dirigentem, specializujícím se především na hudbu starších stylových epoch.

Patří v vyhledávaným interpretům staré a ještě starší hudby. Spolupracuje s předními soubory staré hudby jako např. Collegium 1704, Capella Regia, Collegium Marianum, Czech Ensemble Baroque,...

Absolvoval studia na konzervatoři v oborech zobcová flétna a dirigování, následně pokračoval ve studiu na prestižní Schola cantorum basiliensis ve třídě Coriny Marti.

Jako pedagog působí na Pražské konzervatoři, kde vede třídu zobcové flétny a je dirigentem Barokního orchestru Pražské konzervatoře. Od roku 2018 vyučuje zobcovou flétnu na Masarykově univerzitě v Brně.

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Již nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Více informací o vstupném Zakoupit vstupenky online
Partneři festivalu Hortus Magicus