Program

Živé sochy

18:00   Králičí kopec

Živé sochy

Jsme skupina živých soch Sinela působící již několik let po celé České Republice i v zahraničí, kde se každoročně účastníme světových festivalů Living statues a pořadatelé festivalů v ČR.

Na akci můžete spatřit zbrusu nové ztvárnění živých soch, tentokrát v barevných variacích s propojením bodypainting malby a květinových dekorací.

Květinové sochy vytvářené pro HORTUS MAGICUS 2019 představují alegorie 4 kontinentů – Asie, Ameriky, Afriky a Evropy. Obdobně jako v minulosti sochy čtyř lovců doprovázející bohyni lovu Dianu, jsou i prezentované květinové instalace umístěny kolem Králičího kopečku. Každá instalace je tvořena 60 cm vysokým podiem, na kterém budou stát modelky v kostýmech inspirovaných zvoleným kontinentem. Okolo podia se nachází stabilní výsadba z rostlin (vybrané letničky a nádobové rostliny) doplněná suknicí z dalších floristických materiálů a rostlin evokujících přírodní podmínky prezentovaných kontinentů.

Alegorie Asie

Asie je stylizovaná do podoby gejši, která ve svých šatech v barvě květů sakur pomalu prochází japonskou zahradou. Základní barvou je růžová, která se prolíná celým modelem od zdobení šatů, přes účes až po slunečník.

Alegorie Ameriky

Ameriku evokuje postava indiánky s bohatou čelenkou, obezřetně se pohybující vyprahlou krajinou plnou kaktusů a sukulentů. Květinové lapače snů o lepším místě k žití doplňují kompozici v barvách zemité hnědé a šedé, kterou akcentují oranžové, červené akcentem modré.

Alegorie Afriky

Afrika je stylizována do podoby šamanky ochraňující tajemnými kouzly svůj milovaný kmen. Africké masky na šamanské holi, leopardí vzory a ladnost travin doplňují květy v odstínech žluté.

Alegorie Evropy

Evropu symbolizuje elegantní dáma s korunkou procházející se zámeckou zahradou. Červená a zlatá barva na jejím oděvu představuje bohatství a moc.

Autoři květinové kompozice

Ing. Jiří Martinek, Ph.D. a Adriána Glodžáková – floristé ze Zahradnické fakulty MENDELU + 2 studenti, pomocníci.

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Již nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Více informací o vstupném Zakoupit vstupenky online