Floristika

Floristika

Tým v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Vedoucí: Ing. Martin Krčma
Členové: Ing. Pavla Trojanová, Ing. Lenka Krůpová
Téma: Nanebevzetí Panny Marie

Instalace bude věnována Panně Marii s odkazem na její život a nanebevzetí - kterému je kostel zasvěcen. Květinové ztvárnění bude mít dvě části. První bude odkazovat na Mariin život na zemi. Přímá linie, putování po světě, odkaz na utrpení spojené s ukřižováním Ježíše Krista. Druhá část bude znázorňovat samotné nanebevzetí. Panna Marie, nebeský prostor, jasný směr. Celé ztvárnění bude podtrženo symbolikou barev a typem květin.

Tým v Rotundě

Pro letošní ročník Hortus Magicus vytvořili Trojanová-Sulzer autorský tým, který ztvární květinovou výzdobou Rotundy mytologickou báji o Kallistó.

Ing. Václava Trojanová
Zahradnice a floristka, která se aranžování květin a floristice věnuje už od středoškolského studia. Je držitelkou několika ocenění v soutěžích, jako je Brněnská růže, Děčínská kotva nebo Victoria Regia. Je autorkou několika návrhů výstavních expozic na Floře Olomouc a v Praze, kde byla v týmu floristů u paní Jarmily Pejpalové. Od roku 2014 je majitelkou rodinného květinářství v Moravských Budějovicích, které každý rok pořádá tématické výstavy a workshopy. Již od prvního ročníku Hortus Magicus se podílí na vytváření koncepce květinové výzdoby Květné zahrady s následnou realizací.

Ing. Jan Sulzer
Mladý krajinářský architekt působící v předním českém ateliéru Terra Florida. Vystudoval střední zahradnickou školu v Mělníku, na kterou následně navázal studiem zahradní a krajinářské architektury na Zahradnické fakultě v Lednici. Během studií pracoval mimo jiné například v zahradách Pražského hradu, Květné zahradě v Kroměříži nebo v zahradách Sherborne castle v Anglii.

Popis návrhu

V rotundě je ztvárněná mytologická báje o Kallistó. Uvidíte expozici vytvořenou profesionální floristkou a krajinářským architektem, kde bude dokonale skloubena krása květin, barev a kompozice zarámovaná do barokní architektury. Znovu tak rozkvete srdce Květné zahrady, které bude návštěvníkům vyprávět dávný příběh o bozích, vílách a souhvězdích jazykem květin.

Workshop

1. Ukázka vazby květin od profesionální floristky.

Inspirativní ukázka vazby květin s následnou dražbou vytvořených kytic.

2. Komentovaná prohlídka rotundy s autory díla.

Vysvětlení idei návrh, hlavních kompozičních prvků, technického provedení a humorných příhod z realizace.

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Již nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Více informací o vstupném Zakoupit vstupenky online