Šestý ročník festivalu barokní kultury v kroměřížském Libosadu.

Hortus Magicus

9.–11. srpna 2019
Květná zahrada v Kroměříži

Představení festivalu Hortus Magicus

Festival Hortus Magicus je okouzlující událost plná vůní, chutí, barev, libých zvuků a nezapomenutelných zážitku. Přijďte se vrátit do doby jejího zakladatele Karla II. z Lichtenšteina-Kastelkornu, barokního velmože, jemuž vděčíme za položení základních kamenů zámku a Květné zahrady v Kroměříži. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti i dospělé – to vše již neodmyslitelně patří k festivalu Hortus Magicus.

Po všechny dny konání festivalu můžete využít nabídky stálého programu Květné zahrady. Projděte si nádherné prostory Libosadu v rámci komentovaných prohlídek, bavte se s celou rodinou při hrách, které budou připraveny ve všech prostorách Květné zahrady a poznejte báji o Kalistó. Využijte jedinečné příležitosti vyzkoušet si historické kostýmy a procházet se v nich zahradou stejně jako naši předkové v časech baroka. Připraveny budou také ukázky aranžování květin pod taktovkou renomovaných floristů.

Hudba a divadlo

Z bohatého zdroje vzácného kroměřížského zámeckého hudebního archivu pro vás vybíráme poklady a většina z nich zazní ve světové premiéře v kouzelných kulisách Květné zahrady.

Barokní ohňostroj

Nikde jinde nenajdete ojedinělé propojení barokního ohňostroje, hudby, baletu a iluminace! Tato podívaná probudí všechny vaše smysly.

Zábavný program pro rodiny

Hry patří odnepaměti k důležitým způsobům zakoušení zahrady. Obsahují dokonce poznání – podobně jako mýty a legendy. Vyberte si z jejich bohaté nabídky během třídenního barokního festivalu.

Květná zahrada, floristika

Květná zahrada slavnostně vyzdobená týmem zahradníků, floristů a aranžérů nechá návštěvníkům prožít atmosféru baroka.V uměleckých dílech zachycená alegorie příběhů se tematicky prolíná letošním ročníkem festivalu.

Aranžéři nechají ožít příběh proměny krásné nymfy Kallistó.

Občerstvení

Zapomenete na vše, co jste kdy ochutnali! O vaše chuťové pohárky se postará špičková restaurace Lobster z Olomouce.

Ubytování

Abyste si mohli užít celý festival, připravili jsme pro vás výhodné ubytování na těch nejkouzelnějších místech v Kroměříži.

Dále můžete v Kroměříži zažít…

Zámek

Seznamte se blíže s biskupem Castelcornem, zakladetelem naší zahrady. Výstavu o jeho životě můžete navštívit na Arcibiskupském zámku.

Kostely

V průběhu festivalu jsou pro Vás zpřístupněny místní barokní kostely, které jsou floristicky vyzdobeny.

Galerie Maxe Švabinského

Navštivte expozici Maxe Švabinského, slavného místního rodáka v Muzeu Kroměřížska.

Zrcadlové bludiště

Najdete cestu z labyrintu? O svých orientačních schopnostech se můžete přesvědčit v kroměřížském zrcadlovém bludišti.

Výstaviště Floria

Floria - Léto - zahradnická výstava probíhá v termínu 9. - 11. srpna 2019.

Kompletní program v Kroměříži

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Zakoupit vstupenky onlineVíce informací o vstupném

Rychlý kontakt
Zůstaňme v kontaktu

© Kulturní Morava, z. s., vytvořil Pavel Láhner