Program pro rodiny

Program pro rodiny

Aby si festival užil opravdu každý, připravujeme každý rok bohatý program pro celé rodiny a především pro ty nejmenší.

Půjčovna historických kostýmů

Půjčovna kostýmů

Díky půjčovně kostýmů můžete mít zážitek z festivalu barokní kultury ještě intenzivnější! Pomocí nádherných autentických historizujících módních oděvů se můžete při procházce Květnou zahradou cítit jako šlechtic nebo jako filmová hvězda!

Nabídneme Vám unikátní kolekci desítek kostýmů a doplňků nejen dámských a pánských, ale také dětských, které zpříjemní festivalový program nejedné princezně. Vše bude přehledně uspořádáno a připraveno u Ptáčnice po oba dny konání festivalu.

Když se v barokních či rokokových šatech při procházce Libosadem vyfotíte, budete mít kromě jedinečného zážitku také krásnou památku na konec léta v Kroměříži.

Edukativní program

Edukativní program

Květná zahrada nabízí rodinám během celého festivalu mnoho zážitků. Zhoupněte se na barokní houpačce, zahrajte si kuželky, osvěžte se vodními tryskami, nalezněte cestu v bludišti keřů ale také matematických čísel, zadívejte se na krásu zahrady obřím kaleidoskopem, oceňte průhled téměř nekončící kolonádou. Nezapomeňte navštívit králíky žijící v Králičím kopci. Určitě potkáte někoho, kdo je oděn do šatů jako z pohádky. Můžete si také půjčit barokní kostým. To a mnohem více je součástí celkem 8 stanovišť, které budou rozmístěny po celé zahradě. Navštivte je všechny!

Barokní houpačka

Barokní houpačka

Pro Květnou zahradu byla pořízena obří „barokní“ houpačka.

Přijďte si ji vyzkoušet mezi prvními. Křest barokní houpačky proběhne v pátek 9.8.2019 ve 12:00.

Výstava ilustrací

Autorské čtení

Výstava ilustrací nové knihy Petra Hudce - Tajemství Libosadu se nachází v Palmovém skleníku po celou dobu festivalu.

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Již nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Více informací o vstupném Zakoupit vstupenky online