Hortus Magicus

Program pro rodiny

Aby si festival užil opravdu každý, připravujeme každý rok bohatý program pro celé rodiny a především pro ty nejmenší.

Půjčovna historických kostýmů

Půjčovna kostýmů

Díky půjčovně kostýmů můžete mít zážitek z festivalu barokní kultury ještě intenzivnější! Pomocí nádherných autentických historizujících módních oděvů se můžete při procházce Květnou zahradou cítit jako šlechtic nebo jako filmová hvězda!

Nabídneme Vám unikátní kolekci desítek kostýmů a doplňků nejen dámských a pánských, ale také dětských, které zpříjemní festivalový program nejedné princezně. Vše bude přehledně uspořádáno a připraveno u Ptáčnice po oba dny konání festivalu.

Když se v barokních či rokokových šatech při procházce Libosadem vyfotíte, budete mít kromě jedinečného zážitku také krásnou památku na konec léta v Kroměříži.

Edukativní program

Edukativní program

Květná zahrada nabízí rodinám během celého festivalu mnoho zážitků. Zhoupněte se na barokní houpačce, zahrajte si kuželky, osvěžte se vodními tryskami, nalezněte cestu v bludišti keřů ale také matematických čísel, zadívejte se na krásu zahrady obřím kaleidoskopem, oceňte průhled téměř nekončící kolonádou. Nezapomeňte navštívit králíky žijící v Králičím kopci. Určitě potkáte někoho, kdo je oděn do šatů jako z pohádky. Můžete si také půjčit barokní kostým. To a mnohem více je součástí celkem 8 stanovišť, které budou rozmístěny po celé zahradě. Navštivte je všechny!

Křest barokní houpačky

Barokní houpačka

Pro Květnou zahradu byla pořízena obří „barokní“ houpačka.

Přijďte si ji vyzkoušet mezi prvními. Křest barokní houpačky proběhne v pátek 9.8.2019 ve 12:00.

Autorské čtení

Autorské čtení

Zaposlouchejte se do vyprávění příběhu z nové knihy Tajemství Libosadu v podání …. Po skončení četby proběhne autogramiáda autora Petra Hudce. V Palmovém skleníku jsou současně vystavovány poutavé ilustrace Elišky Chytkové.

Storytelling

Storytelling

Ponořte se do světa plného příběhů. V letošním roce Vám nabízíme hned několik příběhů o Callistó, která bude provázet celý festival.

Koupit vstupenku

Vstupenky na letošní ročník jsou již v prodeji. Nyní si vstupenky můžete zakoupit pohodlně z domu za zvýhodněnou předprodejní cenu.

Zakoupit vstupenky onlineVíce informací o vstupném

Rychlý kontakt
Zůstaňme v kontaktu

© Kulturní Morava, z. s., vytvořil Pavel Láhner